Blog, na który warto zaglądać

admin 29.09.2020

Jak wybrać dobrego, solidnego wykonawcę?

Polecane: Chemia budowlana

Decydując się na remont swojego domu lub mieszkania i powierzając to zadanie profesjonaliście lub zespołowi powinniśmy mieć świadomość, że nie jest to takie proste. Zlecając remont komuś, kogo nie znamy, należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Nie można z góry zakładać, że wykonawca jest nieuczciwy (cenne przedmioty w domu), ale też nie podejmuje decyzji zbyt pochopnie.

Najczęściej decydując się na remont już rozumiemy - jakie prace należy wykonać, często wybrany lub zakupiony materiał, jakąś wizję - jak wszystko powinno wyglądać po remoncie.

Wyboru wykonawcy można dokonać z ogłoszenia w gazecie, na polecenie lub w sklepie z materiałami budowlanymi (wizytówki). Wykonawcą może być również ktoś z rodziny lub znajomy. Pierwsze informacje o wykonawcy są bardzo skąpe, należy je zweryfikować podczas bezpośredniego spotkania, najlepiej na miejscu planowanych prac.

Warto poznać jego doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje. Co może je udokumentować.

Obecnie na rynku jest wielu specjalistów, którzy swoje umiejętności nabyli nie w szkole, a po prostu wykonując remonty - pracowali, studiowali i zdobyli doświadczenie remontując inne mieszkania, brak świadectwa szkolnego nie świadczy o braku umiejętności

Polecane: płytki azulejo

Polecane: Ankon meble Kępno

Tagi: mieszkanie, aranżacja wnętrz, dobór kolorów, architektura wnętrz, wykończenie wnętrz,